سلام بچه ها خوبید ؟ امیدوارم که هر کجا هستید و این مطلب رو می خونید شاد و سر زنده باشید . یک نظری اقای امیر سلیمانی گذاشته بود و ایه ای از قران رو اورده بود و همچنین دیدم که در بحث هایی که جدیدا در وبلاگ پیش امده بعضی ها برداشت های بدی نسبت به دین واسلام دارند . البته باید پر حرفی من را ببخشید .

 

اولا اگه ایه ای رو که امیر جان نوشته رو بریم و کاملا بخونیم (فکر می کنم ایه 34 سوره نسا)تا یه حدودی می فهمیم چی به چیه و ثانیا یه سوال اگر انسان زنی داشته باشه که به سمت فساد می رود و فضای پر از عشق و محبت و پاکی خانواده رو داره می پاشونه و از بین می بره ما خودمون چی کار می کنیم ؟ ایا باید دست رو دست هم بگذاریم و نگاه کنیم که زن فساد می کنه . حالا قران می گه اول باید با او صحبت کنیم و او را نصیحت کنیم و بعد اگر دوباره به کارش ادامه داد از او دوری کنیم اصطلاحا نوعی بی توحهی و قهر و اینکه به او بی توجهی کنیم و باز اگر دوباره به کارهای زشت ادامه داد تنبیه بدنی و اون هم در صورتی که خود فرد مردی صالح و درست کاری باشه . و در مورد تنبیه بدنی هم اسلام می گه حتی اگر این شرایط پیش امد تنبیه بدنی نباید شدید باشد و موجب شکستگی و ... و اسیب دیدگی بشه .

 

و در مورد مرد هم اسلام می گه اگه زنی دید که مردش داره به سمت خلاف می ره و فضای خانواده رو داره از بین می بره می تونه و بره درخواست طلاق بده .

 

ما متاٍٍسفانه برداشت های بدی رو از دین می کنیم . در هر جای دنیا که تو باشی و در هر دینی وقتی می بینی که زن خانواده داره به راه فساد می ره و می بینی که با گفت و گو و توجه نکردن و... حل نمیشه و تو هر کاری که از دستت بر می اومده انجام دادی و هیچ چاره ای نداری برای اینکه خانواده ات رو حفظ کنی و همسرت رو هم دوست داری و نمی خواهی که از دستش بدی چه کاری باید انجام بدهی ؟.

 

من که این حرف ها رو می زنم به این معنا نیست که با کارهایی که در جامعه اتفاق می افته موافقم . نه بسیاری از مردم از هر انچه که دین گفته سو استفاده می کنند و دین رو فقط برای خودشون و برای منفعت های خودشون می خواهند . و به دین نگاهی ابزاری برای توجیح کارهای خودشان می کنند . مثلا شاید مردی زن خودش رو کتک بزنه و بعد بگه که دین گفته و نمی داند که هزار تا شرط دارد و شاید این چیزی که قران گفته یک در میلییون هم اتفاق نیافته این ها انسان هایی نادان هستند و انسان هایی هستند که قران می گه اکثر مردم نمی فهمند و جاهلند . و نمی فهمند که دین واقعی چی گفته و اسلام واقعی چیست .

 

شاید بعضی افراد 4 تا زن بگیرند و بگویند که دین گفته و در حالی که اسلام هیچ موقع همچین حرفی نزده و اسلام گفته که اگر فردی به مدت طولانی از زنش دور بود و توانایی مالی و... را برای ازدواج داشته باشد و در صورتی که همسر قبلی او راضی باشد می تونه این کار رو انجام بده .

 

ما در همه ی اقشار جامعه انسان هایی داریم که نمی فهمند و انسان های سطحی نگری هستند و به همه چیز نگاه ابزاری دارند . چه به زن و چه به قران واسلام و ... وانسان هایی کوتاه فکر که قران می گه اکثر مردم جاهلند . در همه قشری از جامعه هم اینجور انسان هایی داریم از دانشجو گرفته تا استاد و معلم و کارمند و روحانی و بقال و...

 

دین واقعی اسلام پر از زیبایی و خوبی ها و شادی هست . کتاب قران کتابی است که همه ی انسان ها رو دعوت می کنه به تفکر و تعقل و کسب علم و دانش و تنها دینی است که این همه به تفکر و تعقل بها می ده و می گوید که اعتقادات هایتان باید بر پایه تفکر و تعقل باشد و نه تقلید کور کورانه و ما رو دعوت می کنه به تمام خوبی ها و زیبایی ها به پاکی ، صداقت، مهربانی ،بخشش ، لطافت و ... و ما رو دور می کنه از تمام بدی های عالم مثل دروغ ، فساد ، غیبت و ...

 

ما باید به این چیز ها توجه کنیم و نه فقط به این فکر کنیم که چرا اسلام گفته زن باید با حجاب باشه و اگر اسلام همچین حرفی زده برای اینکه واسه ی زن ارزش قائله و نمی خواهد زن تبدیل به وسیله ای بشود که فقط از ان استفاده ی ابزاری کنیم وافرادی هم بی شعور و بی فرهنگ که کم در جامعه نیست بخواهند از ان سو استفاده کند. در کنار این هیچ موقع اسلام هم نگفته که برید و دختر ها رو بگیرید و بزنید و زندان کنید و ابروی ان ها را ببرید برای اینکه تار مویشان پیداست . در اسلام واقعی ابروی یک فرد خیلی ارزش داره و خدای مهربون ما با اینکه ما کلی گناه می کنیم اما هیچ موقع ابروی ما رو نمی بره و بنده هاش رو خیلی خیلی دوست داره بعد اون موقع بعضی از ما انسان ها از خدا هم می روبم بالاتر و ابروی دیگران رو می بریم و یک دختر رو به دلیل اینکه چرا چادر به سر نداری( که پوششی است که طی قرن ها به وجود امده و هیچ ربطی هم به دین نداره) ابرویش را می بریم و...

اسلام برای زن ارزش خیلی زیادی قائله و برای رشد یک جامعه و داشتن یک خانواده ی موفق زن رو مهمترین رکن می داند . و اسلام می گه که هیچ احتیاجی نیست که زن کار کند و از زمانی که یک دختر به دنیا می اید وظیفه ی پدر و اگر پدر بمیرد وظیفه ی برادر بزرگ تر و زمانی که ازدواج کند وظیفه ی همسر و اگر همسر نباشد وظیفه پسر است که او را پشتیبانی کند و نیاز های او را بر طرف کند و اگر هم کسی نباشد این وظیفه ی جامعه است که به او کمک کند و این نشان دهنده ی این است که زن جایگاه بالایی دارد و اگر زن دوست داشت می تواند خودش کار کند و  پول در بیاورد و الا هیچ اجباری نیست

خیلی از ما ها دین رو به نفع خودمون تحریف می کنیم  و در جامعه هر کاری رو که بخواهیم  انجام می دیم و اسم دین می گذاریم روش که این خودش در نهایت بی دینی است .

 

تک تک افراد واسه ی خدا عزیزند و خدا همه رو دوست داره اما  بعضی ها به گونه ای از او سخن می گویند که فکر می کنی خدا چقدر ظالم است و فقط دنبال این می گردد که چه خطایی بکنیم که ما را به جهنم ببرد .

 

در جامعه ی ما هم انسان هایی هستند که با تقلید کورکورانه و بدون هیچ فکری و با عقایدی سنتی و مذهبی به صورت افراطی عمل می کنند و پایبند سر سخت به مذهب و نه مذهب واقعی بلکه مذهبی که خود درست کرده اند و از ان طرف هم افرادی داریم که به صورت تفریطی از دین و اسلام فرار می کنند و همه فسادی را انجام می دهند و هیچ کدام از این ها خوب نیست .

 

من می گویم خودت برو با تحقیق و جست جو و تفکر و تعقل و مطالعه دین واقعی رو بفهم و به اسلامی عمل کن که پر از زیبایی ها و خوبی هاست و نگاه به مردم و جامعه نکن که چکار می کنند شاید اون ها همه در اشتباه باشند و شاید همه جاهل باشند و با تمام وجودت خدایی رو دوست داشته باش که می گوید ای انسان همه چیز را برای تو افریدم و تو را برای خودم .

 

ببخشید اگه زیاد حرف زدم امیدوارم که همگی بنده های خوبی واسه ی خدا باشیم و عاشقانه دوستش داشته باشیم در حالی که می دانیم او عاشقانه دوستمان دارد

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
فاطمه

جالب و تامل برانگیز[خنثی]