سلام به تمام هم  کلاسی های عزیز م و سلام به تمام کسانی که به این وبلاگ سر می زنند .

چند وقتی بود که داشتم کتاب های دکتر شریعتی رو می خواندم و باعث شد که دید من نسبت به زندگی روشن تر و روشنفکرانه تر بشود . و به همین دلیل بعضی از سخنان ایشون رو در قسمت صفحات جانبی گذاشتم و توصیه می کنم که حتما اون ها رو بخونید .

دکتر شریعتی از نظر من  یک روشنفکر به معنای واقعی است . برای من و شما که در این نسل داریم زندگی می کنیم و جوامع مختلف رو می بینیم و سوالاتی در ذهن ما پیش می اید ضروری است که سخنان ایشان رو بخوانیم و بفهمیم. دکتر شریعتی در عین حال که بزرگترین سخنان رو در مورد دین اسلام ، مذهب تشیع و اهل بیت دارد به نقد افرادی می پر دازد که به صورت سنتی و موروثی و بدون هیچگونه تفکری و به صورت افراطی مذهب گرایی می کنند و در عین همان حال افراد به اصطلاح روشنفکری که در جامعه حضور داشتند رو مورد نقد قرار می دهد که این افراد به تقلید از غرب برچسب روشنفکری رو به خودشون زده اند و افکاری استعماری دارند .

دکتر علی شریعتی کسی است که بدون هیچ گونه تعصب و بدون هیچگونه داشتن گرایش سیاسی برای من وشما جوانان نسل امروز می اید و به صورت منطقی و عقلانی دین حقیقی و مذهب حقیقی رو معرفی می کنه و نسل جوان رو از دوراهی نجات می دهد .

امیدوارم سخنان دکتر شریعتی رو که در صفحات جانبی گذاشتم بخونید و از اون لذت ببرید .  و همچنین باعث بشه که زیباتر بیاندیشید     

ارادتمندتان مجتبی سالارپور