تصاویری از عجایب هفتگانه طبیعت


این آبشار زیبا و هلالی‌شکل که در مرز برزیل و آرژانتین در آمریکای‌ جنوبی واقع شده یکی از برندگان مشروط این رقابت است. آبشار Iguazú یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای جهان است که از لحاظ جاذبه توریستی چیزی مانند آبشار نیاگارا به علاوه تاج‌محل توصیف می‌شود.

تونی گیلز جهانگرد نابینایی که به بسیاری از کشورهای جهان سفر کرده، می‌گوید : «کافی است به کنار آبشار بروید و به سمفونی آن گوش کنید».

خلیج هالونگ
 

تصاویری از عجایب هفتگانه طبیعت


در این تصویر قایق‌های چوبی جهانگردان را می‌بینید که به تماشای خلیج زیبای هالونگ و ماهی‌گیری در این منطقه که یکی از منتخبان عجایب 7 گانه طبیعی است، آمده‌اند. این خلیج بسیار زیباست و دسترسی به آن بسیار آسان است. به همین دلیل مشکل جمعیت زیاد توریست‌ها، آلودگی منطقه و توسعه بی‌رویه آن باعث شده محیط‌زیست هالونگ در معرض خطر جدی قرار بگیرد.

.

کوه تیبل
 

تصاویری از عجایب هفتگانه طبیعت


این تصویر شب‌های روشن کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی را نشان می‌دهد که در کوهپایه‌های تیبل، یکی دیگر از برگزیدگان رقابت‌های عجایب هفتگانه طبیعت واقع شده است. این کوه بخشی از زندگی و تفریح مردم محلی است. هر 10 تا 20 دقیقه یک تله‌کابین به سمت بالا حرکت می‌کند و بازدید از این کوه اولین چیزی است که مردم شهر به توریست‌ها پیشنهاد می‌کنند.

جنگل‌های بارانی آمازون
 

تصاویری از عجایب هفتگانه طبیعت


در این تصویر رودخانه گل‌آلود و پرپیچ‌وتاب آمازون را می‌بینید که در امتداد حاشیه سرسبز و زیبای جنگل‌های بارانی، جریان دارد. جنگل‌های بارانی آمازون که یکی دیگر از برگزیدگان رقابت عجایب هفتگانه طبیعت است، در منطقه‌ای به وسعت بیش از 14میلیون کیلومترمربع کشیده شده و بیشتر از نیمی از جنگل‌های بارانی باقیمانده روی زمین را تشکیل می‌دهد.

کارشناسان می‌گویند بسیاری از مردمی که از آمازون بازدید می‌کنند، شگفت‌زده می‌شوند. آنها انتظار دارند حیوانات وحشی را در گوشه و کنار ببینند، اما تجربه سفر به آمازون و گذر از گذرگاه‌های باریک آن یا جنگل‌های گل‌آلود و رودخانه وسیع با آن‌چه در کارتون‌ها و فیلم‌ها دیده اند، بسیار متفاوت است.

پارک ملی کومودو
 

تصاویری از عجایب هفتگانه طبیعت


این تصویر غواصی را نشان می‌دهد که همراه با ماهی‌های استوایی در کنار یک صخره مرجانی در پارک ملی کومودو در اندونزی شنا می‌کند. این پارک ملی در سال 1980 و برای حفاظت از اژده های کومودو تأسیس ‌شد اما در حال حاضر منطقه حفاظتی آن آبزیان و گونه‌های در خطر دیگری را نیز در برمی‌گیرد.

جزیره ججو
 

تصاویری از عجایب هفتگانه طبیعت


همان‌طور که می‌بینید برف دهانه کوه آتشفانی هالا را در جزیره ججو، در کره جنوبی پوشانده است..

پورتو پرنس
 

تصاویری از عجایب هفتگانه طبیعت


قایق‌های پارویی خالی در دهانه اصلی غار منتظر گردشگرانی هستند که می‌خواهند طول رودخانه زیرزمینی پورتو پرنس را که در کشور فیلیپین واقع شده، بپیمایند. این رودخانه زیرزمینی چندین کانال گوناگون دارد که توسط استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌ها احاطه شده‌اند و در نهایت به دریای چین جنوبی خواهد ریخت.